Best Dergisi – Haziran 2011

Sistem odası ve buna benzer durmaksızın çalıştırılması gereken alanlarda inverter split klimalar tercih edilmektedir. VRF sistemde olduğu gibi cihaz kalitesi, teknik destek ve gerektiğinde yedek parça tedariğinin sağlanması ürün seçiminde başlıca sebeplerden biridir.

Double Tree By Hilton İstanbul Mode Oteli’ne Aya Grup A.Ş tarafından elektrik odası için VRF klima sistemi uygulaması yapıldı. Projede karşılaşılabilecek herhangi bir arıza durumunda diğer sistemin yedek olarak devreye girilmesi düşünülerek sistem 2’ye bölündü, düşünülerek böylelikle eş yaşlanma sağlandı. Sistemde yüksek statik basınçlı kanal tipi iç üniteler kullanıldı. Sistem FM200 gazlı söndürme sistemi ile entegre edildi. Böylelikle gazlı söndürme sistemin devreye girmesi durumunda klima sistemini devre dışı bırakılması sağlandı. Ayrıca sistem odası için yine yedeklemeli olarak 24.000 btu kapasiteli inverter split klimalar kullanıldı.

VRF klima sisteminin kapasite kontrollü olması sebebi ve 24 saat çalışabilme  özelliğine sahip enerji sarfiyatı diğer sistemlere göre çok daha düşük olması, cihaz kalitesinden dolayı uzun kullanım ömrüne sahip olması, arıza riskinin birçok markaya göre çok daha düşük olmasından dolayı DoubleTree by Hilton İstanbul Moda projesinde Mitsubishi Electric kullanıldı. Sistem odası ve buna benzer durmaksızın çalıştırılması gereken alanlarda inverter split klimalar tercih edilmektedir. VRF sistemde olduğu gibi cihaz kalitesi, teknik destek ve gerektiğinde yedek parça tedariğinin sağlanması ürün seçiminde başlıca sebeplerden biridir. 1981 yılında soğutma sektörüne imalat işleri yaparak başlayan aile şirketimiz; zaman içerisinde aile bireylerinin ve firmamıza katılan kendi alanlarında profesyonel olan çalışma arkadaşlarımızın artan tecrübeleriyle birlikte iklimlendirme sistemleri satışı konusunda da yeterince deneyim kazanmıştır. Çalıştığımız her konuda profesyonel yardım alarak emin adımlarla ilerlerken Ar-Ge çalışmalarımız ve teknik servisimizi de genişleterek ‘’Satış Sonrası Hizmetler’’ konusunda da pazar payımızı büyütmüş olduk. Genişleyen piyasa ihtiyaçları doğrultusunda iklimlendirme sektöründe yerimizi almış olmanın haklı gururu ve teknik kadromuza olan güvenimizle ‘’elektronik güvenlik sistemleri’’ konusunda da faaliyet göstermeye başladık.  İklimlendirme gereksinimi olan her yerin en az bir tip güvenlik sistemine de ihtiyacı vardır düşüncesiyle yola çıktık ve yine yanılmadık. 2011 yılına geldiğimiz de; iklimlendirme, elektronik güvenlik sistemleri ve şirketimiz bünyesinde oluşum ve gelişimini sürdüren ‘’Bilişim Birimimizle’’ çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

KAYNAK: Best Dergisi